WAŻNE INFORMACJE

PRZYPOMNIENIE ZASAD OBOWIĄZUJĄCYCH W SZKOLE

20.2.2021

1.       Wszystkie ważne informacje dotyczące nauki w szkole Żak znajdują się na stronie internetowej w zakładce AKTUALNOŚCI.

2.       Zakładkę AKTUALNOŚCI należy przeglądać często, zwłaszcza w piątek wieczorem przed zjazdem.

3.       Plan lekcji oraz harmonogram zjazdów znajduje się tylko i wyłącznie w zakładce AKTUALNOŚCI.

4.       Strefa Słuchacza w tej chwili służy tylko i wyłącznie do zmiany danych osobowych ( numer telefonu, adres mailowy). W sytuacji rozporządzenia o nauce online Strefa Słuchacza będzie służyła do logowania i pobierania materiałów. Na zajęcia w formie online łączymy się za pomocą linków, które dostępne są w Strefie słuchacza (po zalogowaniu się na swoje konto). Wcześniej należy pobrać aplikację zoom (Uwaga! Aby uczestniczyć w lekcjach online- NIE logujemy się przez Zoom! Aplikacja ta tylko musi być na urządzeniu).

5.       Obecność na zajęciach należy potwierdzić podpisem (tylko niebieskim lub czarnym długopisem)- nie parafką- na listach obecności, które przygotowywane są na każdy dzień zjazdu ( tyle ile dni zjazdu tyle list obecności). Brak czytelnego podpisu świadczy o braku obecności.

6.       Listy obecności to dokument- niedopuszczalne jest kreślenie czy dopisywanie się do listy słuchaczy! O zaczytanym błędzie na listach obecności należy zgłosić do dyrektora szkoły.

7.       Słuchacz posiada status „aktywny” jeśli dostarczył do sekretariatu wymagane dokumenty (oryginał świadectwa ukończonej poprzedniej szkoły oraz jeśli jest to wymagane- zaświadczenie od lekarza medycyny) oraz jeśli w każdym miesiącu nauki uczestniczył w co najmniej połowie zajęć (ma złożone podpisy na listach obecności lub logował się i pobierał materiały dostępne w czasie nauki w formie online).

8.       Zaświadczenie o posiadaniu przez słuchacza statusu „aktywny” ( czyli czy jest się uczniem szkoły Żak) wydajemy jeśli słuchacz wywiązał się z punktu nr 7.- powyżej.

9.       Zaświadczenie wydawane jest na okres 1 miesiąca (ponieważ jeśli w kolejnych miesiącach nie będzie wymaganej frekwencji słuchacz traci status „aktywny”).

10.   Harmonogram, który znajduje się na stronie w zakładce Aktualności podany jest w 5 wersjach, każda dla innej szkoły (należy orientować się  do jakiej szkoły przynależy kierunek na jaki słuchacz jest zapisany- wskazuje o tym pieczątka na umowie, którą słuchacz podpisał i którą ma obowiązek przeczytać ze zrozumieniem).

11.   Jeśli słuchacz potrzebuje dokumenty ( zaświadczenie, oryginał świadectwa lub inne) musi osobiście przyjść do sekretariatu.